Weazer
Дата и время
Температура
Тиск
Вологість
Вітер

Біла Церква - Костел Іоанна Предтечі

  Біла-Церква - Костел Іоана Предтечі закладений 1796 року, закінчений будівницт­вом 1812 року. Стоїть на Замковій горі, пам'ятці археології. Будівля цегляна, хрестовидна в плані, з напівкруглою апсидою, однокупольна з двома башточками-дзвіницями, в одній з яких - західній - розміщений годинник-куранти.

Біла Церква - Преображенський Собор

  Біла-Церква - Преображенський Собор (роки будівництва 1833-39) освячений 24 вересня 1839 року митрополитом Київським Філаретом. Його фундатор графиня О. Браницька померла 1838 року й захоронена в ньому ще неосвяченому.

Біла Церква - Церква Марії Магдалини

Біла-Церква - Церква Марії Магдалини - цікава архітектурна споруда - посідає панівну точку в зарічній частині міста.

Біла Церква - Зимовий Палац 

 Біла-Церква - Зимовий Палац займає центральне місце в ансамблі і розташований в глибині курдонера. Це дерев'яна двоповерхова обтинькована споруда в стилі класицизму. Головний фасад прикрашений чотириколонним портиком і іонійським ордером.

Біла Церква - Зимова резиденція  

Біла-Церква - Зимова Резиденція графів Браницьких побудована в кінці XVIII - на початку XIX ст. на березі Росі на захід від Замкової гори. З її ансамблю збереглося три будівлі: зимовий палац, будинок зібрання та флігель.

Біла Церква - Поштова станція

  Біла-Церква - Поштова Станція збудована на стику старої і нової частини міста, очевидно, в 1825-30 роках, коли створювався регулярний поштовий зв'язок Москва - Одеса.

Білоцерківська гімназія

Білоцерківська Гімназія збудована в 1843 році. Граф Вл. Браницький виявив благодійність, запропонував міністерству освіти приміщення під гімназію, якщо уряд погодиться перевести її з Вінниці..

Біла Церква - Торгові ряди (БРУМ)

  Біла-Церква - Торгові Ряди (БРУМ) (є ще й інша назва Гостинний Двір) збудовані за порівняно короткий час 1809-1814 p. Деякі архітектурні документи відносять будівництво їх на кінець XVIII ст.

Біла Церква - Будинок Дворянського Зібрання

Біла-Церква - Будинок Дворянського Зібрання - іще одна чудова пам'ятка архітектури, так само дерев'яна, обтинькована, двоповерхова (не по всій довжині), прямокутна в плані з утопленою центральною частиною, декорована колонадою з десяти колон доричного ордера.

Біла Церква - Склади Браницьких

 Біла-ЦеркваСклади Браницьких - приклад класицизму в господарчих, функціональних спорудах. Монументальність і ошатність, нехарактерна і, здавалось би, зайва при такому утилітарному призначенні їх, очевидно, пояснюються розташуванням на головній вулиці міста, про красу якого дбали його власники.