АдміністраціяАдміністрація

Білоцерківська гімназія

Білоцерківська Гімназія збудована в 1843 році. Граф Вл. Браницький виявив благодійність, запропонував міністерству освіти приміщення під гімназію, якщо уряд погодиться перевести її з Вінниці..

 Білоцерківська гімназія

  Тамтешня будівля учбового закладу була аварійна, і заперечень не було. Граф поставив умову, що надане приміщення буде в розпорядженні уряду допоки використовуватиметься за домовленістю, а "закриють гімназію - я в ньому завод влаштую".

 Білоцерківська гімназія

  Пересторога, треба сказати, не зайва: після повстання 1863 року військові добивалися закриття гімназії як "розсадника польського духу".
Гімназійний комплекс складався з трьох корпусів: головного триповерхового, в якому були класи на 159 учнів (випускний - сьомий клас), бібліотека, фізичний кабінет і квартира інспектора, та двох двоповерхових філій, де розміщалися закриті заклади.

 Білоцерківська гімназія

  Учні здебільша мешкали при гімназії. Граф був попечителем її, його коштом провадилися ремонти і утримувалися до двадцяти учнів з бідних родин. Відкрилася гімназія 1847 року.

 

  Головний корпус аграрного університету (до 1985 року - сільськогосподарського інституту, який успадкував гімназіяльні споруди) побудований в 30-і роки XX ст. за проектом архітектора А. Кобелєва. Ця будівля багато в чому визначає сприйняття забудови Соборної площі.

 Білоцерківська гімназія

Триповерхова, асиметрична, цегляна споруда, яка складається з двох прямокутних об'ємів і наріжної вставки, вона має цікаво вирішені фасади з використанням класичної ордерної системи.

 

  Головний фасад ( наріжна частина) підкреслений чотириколонним портиком в стилі "радянського неокласицизму".

 

Коментарі  

Адміністратор
0 Адміністратор 24.05.2017 19:55
Увага! Якщо Ви помітили недостовірність, неточність або помилки в матеріалі, просимо повідомити адміністрації.

Біла-Церква