Памятки парку Олександрія

 Weazer
Дата и время
Температура
Тиск
Вологість
Вітер

Парк Олександрія - Головний вхід

1 1 1 1 1 Рейтинг - 5.00 / Голосов - 2

 Головний вхід — обличчя парку. Усякий старовинний парк запам'ятовується відвідувачам не стільки красою рукотворних краєвидів, як своїми парковими декоративними спорудами. Найпершою серед них ми оглянемо Головний вхід, який органічно вписується в майдан, утворений бульваром Олександрійським.

Парк Олександрія - Чарівна колонада «Луна»

  В „Олександрії" Велика галявина, що є композиційним центром парку, займає площу понад десять гектарів, і на ній щосезону буяє близько трьохсот видів різноманітних трав. Із усіх куточків галявини видно чималу загадкову споруду: рядок білосніжних колон, двоє дверей, які закривають таємничі кімнати - колонада "Луна".

Парк Олександрія - Павільйон Ротонда

 Однією з перших споруд паркової архітектури є павільйон "Ротонда", який за своїми формами схожий на аналогічний в Павловському парку (архітектор Камерон, 1786 р.). Висота павільйрну — 10,5 м, ширина — близь­ко 9 м.

 Спорудження цього пам'ятника присвячено 200-літтю заснування парку "Олександрія", і його встановлено у настільки вдало вибраному місці, що невелику бронзову скульптуру видно фактично з кожної із центральних алей.

Парк Олександрія - Китайський місток

 Рідко в якому ландшафтному парку, створеному наприкінці XVIII століття, не було одного або й кількох містків. Є вони і в нашій "Олександрії". Один із них називається - Китайський.

Парк Олександрія - Музей древнього парку

 Ажурна брама огорожі "Олександрії" милує око з боку Сквирського шосе. Якщо зайти до парку саме звідси, то вдалині відразу помітно старовинний будинок під темно-зеленим двосхилим бляшаним дахом.

Парк Олександрія - Озеро Діани

 До двох високих столітніх осокорів з товстелезними стовбурами, що ростуть на південній околиці перлини парку — Великої галявини — в'ється вузенька стежина, протоптана в соковитому різнотрав'ї.

Парк Олександрія - Палієва гора

   Південно-західна частина "Олександрії", здається, є найбільш мальовничою, таємничою навіть зачарованою. Тут же знаходиться й найвище місце парку — Палієва гора.

Парк Олександрія - Романтична споруда Руїни

  Відвідуючи "Олександрію" вперше і потрапивши до паркової споруди "Руїни", будь-хто, невтаємничений, відразу ж подумає, що перед ним зруйновані часом та негодами стара вілла, будинок чи навіть невеликий ошатний палац, який височів колись на греблі, віддзеркалюючись у плесі Лазневого ставка.

Парк Олександрія - Таємничий Острів

 Як приємно чарівної місячної ночі самому (або з дружиною чи коханою) піти прогулятися в нашу "Олександрію", а вже в парку зійти до Росі, поминути романтичні "Руїни" й попрямувати ще трохи далі, де арочний місток з`єнує південну околицю Великої галявини з невеликим "острівцем" на березі річки, який невідомо чому іноді називається "Золотий колос".

Парк Олександрія - Фортеця Варна

Не так далеко від Головного входу, зовсім поруч того місця, де був Дідинець — літня резиденція графів Браницьких — на невеликому круглому "острівці", оточеному неглибокою канавою, здіймаються дві ніби напівзруйновані скелі. Через "рів" перекинуто арочний місточок. Це і є архітектурна паркова споруда, що називається — "Фортеця Варна".

Колона Суму — Тріумфальна колона — Колона Пелікана

Там, де сходяться разом чотири парко алеї — Головна, Березова, Соснова і алея Кохання,  височить   помітна архітектурна споруда, яка належить до традиційних у класичних парках минулих століть.