АдміністраціяАдміністрація

Герой Радянського Союзу-Мельник Михайло МиновичВін з перших днів війни на фронті
І гіркоту відступу пізнав.
Та що там говорити, в піхоті,
Під градом куль він життям ризикував,


У боях за Дніпро він став Героєм,
А попереду ще так багато битв.
Але в листопаді на бранному полі
Він в 43 Героєм і загинув.

 

 Народився 10 листопада 1911 року в місті Біла Церква Київської області в родині робітника, За національністю українець, Член КПРС з 1933 року, Закінчив 2 курсу робітфаку. Працював слюсарем на одному з місцевих заводів, потім в місті Житомир. У Радянській Армії з 1932-34 рр. і з 1940 року. Закінчив курси молодших лейтенантів.


 На фронті у Велику Вітчизняну війну з червня 1941 року. Старший ад'ютант батальйону 385-го стрілецького полку (112-я стрілецька дивізія, 60-а армія, Центральний Фронт). Старший Лейтенант Мельник в ніч на 24 вересня 1943 року під вогнем противника на підручних засобах з групою солдатів одним з перших переправився на правий берег Дніпра в районі села Ясногородка (Вишгородський район, Київської області). Утримуючи зайняті позиції, група відобразила 3 ворожі контратаки, сприяючи форсування річки підрозділами батальйону і полку.


 Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 жовтня 1943 року старшому лейтенанту Мельнику присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Нагороджений орденом Леніна.


 26 листопада 1943 року Михайло Минович Мельник загинув у бою за село Ковалівщина (Коростенський район Житомирської області). Похований у цьому ж селі. У місті Коростень його ім'ям названа одна з вулиць.

Коментарі  

Адміністратор
0 Адміністратор 24.05.2017 19:53
Увага! Якщо Ви помітили недостовірність, неточність або помилки в матеріалі, просимо повідомити адміністрації.

Біла-Церква